SINTEZA ACTIVITĂȚII PARLAMENTARE din 2016

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.41 Vrancea,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social DemocratGrupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Comisii permanente:
Comisia pentru constituţionalitateMembru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru politică externăPreşedinte, de la data de 22.12.2016
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu LituaniaMembru, de la data de 26.4.2017
 Grupul parlamentar de prietenie cu TunisiaMembru, de la data de 26.4.2017
 Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat)Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
 Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei (APCE)Membru Supleant, de la data de 1.3.2017